ماهی قرمز کوچولو

تعطيلات نوروزی هم رو به پايانه و به راستی عجب نوروز خوش آب و هوايی . حداقل برای مايی که توی تهرون مونديم و جايی نرفتيم ديدن شهر هميشه شلوغ و آلوده معمولا تعطيلات نوروزی نويد بخش هوای تميز برای مدتی می شه و می ره تا سال بعد همين موقع ها. بهر حال گرچه فرصت مناسب برای کوهنوردی و استفاده از اين هوای دلپذير دست نداد ولی نگاه کردن به کوه و آسمون درخشان آبی و لکه های ابر زيبا و خورشيد تابان و گه گاه بارش بهاری و بعدش دوباره اومدن خورشيد خانم از پس ابرها ( يعنی همون هوای دلخواه من ---> ترکيب هوای بارونی و آفتابی ) کلی خوب بود.

چند روز پيشا که داشتم به ماهی قرمز کوچولوی سفره هفت سين می رسيدم و آب خونه کوچولوشو عوض می کردم کمی براش خرده شيرينی ريختم و شروع کردم به تماشای اين موجود کوچولو زيبا. انقدر با اون صورت با مزه و لبای کوچولوش که حالت ارتجاعی به خودش می گرفت بامزه از روی سطح آب ذرات ريز شيرينی رو می خورد که کلی لذت بردم از نگاه کردن بهش. ولی راستش هميشه از ديدن موجودات کوچولو و نازنينی مثل ماهی يا پرنده ها توی قفس حس بدی بهم دست می ده. ماکه معمولا بعد جمع کردن هفت سين ماهی رو می بريم توی يه فضای بزرگ رها می کنيم تا برای خودش رها و شاد زندگی کنه. ولی بهر حال ...

و اما توی وبلاگ ؛ شفا؛ به نکاتی درباره نگهداری از ماهی کوچولو های قرمز اشاره کرده بود که خوندنش مفيد و جالبه. اينم منبع اين مطلب .

 

/ 0 نظر / 13 بازدید