ادامه اصلاحات با معين يا خداحافظی با اصلاحات

خيلی دلم می خواست زودتر از اينها بنويسم ولی انقدر اين مدت درگير کارهای نمايشگاه سفال هستم که به کار ديگه ای نمی رسم.

ولی ديدم از مسئله انتخابات  نمی شه گذشت! تا همين چند وقت پيش ها منم جزو اون دسته ای بودم که انتخابات اين دوره رياست جمهوری رو تحريم کرده بودند به خاطر اعتراض به بی عدالتی و رد صلاحيت های بی مورد و غير انسانی و خيــــــلی دلايل ديگه ولی جريانات غم انگيز تر اين مدت و تبليغات عجيب و نگران کننده طرفداران بعضی کانديداها نگرانی منو بيشتر و بيشتر کرد. در حين کارای خودم به تنها چيز ديگه ای که فکر می کردم همين بود و اينکه چطوری ذهنيت جوونا رو به بازی می گيرن و تمام ارزش های اخلاقی انسانی زير سوال رفته.  بنا براین شک داشتم بين اصلارای ندادن و تحريم انتخابات  و يا رای دادن به دکتر معين که ديگه ديشب کاملا مصمم شدم که به دکتر معين رای بدم . چرا که فکر ميکنم بعد از اينکه احزابی از اقشار روشنتر جامعه حمايتشون رو از ايشان اعلام کردن و اينبار چندين حزب هستن که حمايت کننده اند ، و اگه رای هم ندی بازم گروه هايی که  به ضرر مردمند به هر ترتيب روی کار خواهند اومد پس لا اقل کاری نکنيم که تداوم اصلاحات کاملا متوقف بشه. اصلاحات چيزی نيست که در عرض ۸ سال به ثمر برسه و درسته که مشکلات و کاستی ها زياد بود ولی چاره ای نيست . يا بايد بذاريم امريکا بلايی که سر عراق و افغانستان به بهانه ايجاد دموکراسی اورده سر ما هم بياره و جو غالب کشورمون هم اختناقشو بيشتر کنه يا بايد يه جوری نشون بديم که اين خود ماييم که برای سرنوشت کشورمون با درايت تصميم می گيريم و بايد بتونيم با بالا بردن سطح فرهنگ و دانشمون به داد خودمون برسيم. مطالعه کنيم. تاريخ رو خوب مطالعه کنيم و ازش درس بگيريم. گذشته رو و بلاهايی که طی اين دوران های تاريخی به سر مردممون اومده به راحتی فراموش نکنيم. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اين مدت ها نگرانی از وضع مملکت به شدت تمام وجودم رو بيش از قبل پر کرده. ديشب که بعد از مدت ها رفتم توی خيابونای شهر دلم بدجوری گرفت از جوونايی که تبليغات کورکورانه ای برای يه سری از کانديداها ميکردن. واقعا دردناک بود! خدا به خير کنه !

صحبت های  سه شنبه شب و چهارشنبه دکتر معين  خيلی خوب بود و به قول ايشون بهتره به عملکردهای تمامی کانديداها تا به حال به دقت نگاه کنيم و ببينيم چقدر با حرف های رنگ و لعاب دار و زيبای الانشون همخوونی داره!!  من به شخصه به دکتر معين رای می دم چرا که تاکيدش بر پايه ارزش و بها دادن فراوان به ارتقا فرهنگ و علم و دانايی جامعه است که پايه ای ترين هاست و بدون تلاش جدی و ريشه ای برای اون ما به جايی نخواهيم رسيد و اين کار هم زمان می بره ولی بايد شروع کرد. همونطور که از ۲ خرداد ۸ سال پيش پايه هاش بنا نهاده شد. خيلی وقتا می شه که نا اميد می شيم ولی نذاريم به شعورمون توهين کنن. اين خيلی مهمه.

چشمامون رو باز کنيم و تاريخ  رو ورق بزنيم و نذاريم عنان زندگيمون از دستمون به راحتی  خارج بشه و تصميماتی برامون گرفته بشه که صد در صد به ضررمونه.

علی رغم اينکه خيلی مواقع به طور مقطعی از اينکه آقای خاتمی که با چه شور و شوقی بهشون رای داديم نتونستن خيلی از اون کارهايی رو که می خواستند و می خواستيم انجام بدن رو ندادن، دلمون می گيره ولی می دونم که می خواستن و نشد و تا اونجايی که در حد توانشون بود کار کردن و بهر حال  راهی که باز شده نبايد به اين آسونی بسته بشه . اگه خودمونو درنيابيم وضعيت خطر ناکی ما رو تهديد می کنه و بحران هامون از اينی که هست وحشتناکتر و غير قابل تحمل تر می شه.

 

 نظرم يک فرد نيست بلکه با اين رای به دکتر معين از يک خط فکری حمايت می کنيم که روند اصلاحات رو شروع کرده و می خواد که ادامه بده و ما می خواهيم که روند اصلاحات به درست ترين شکل ممکن ادامه پيدا کنيه ! 

 

=-=-=-=-=-=

 

 

قلم مسعود بهنود رو بسيار دوست دارم اين هم يکی از نوشته های زيباش درباره گفتگوی حجاريان و معين که متاسفانه من نديدم فيلمشو.

 اينهم خبری از فاطمه حقيقت جو که  ايشون رو هم بسيار دوست دارم.

/ 1 نظر / 8 بازدید
سايه

خانومي اصلاحات را به زور نمي شه به مردم تزريق كرد. تا وقتي خودشون نخوان نتيجه همين مي شه الان شده